ZWIERZĘ TO NIE PREZENT!

 

Pamiętaj jedna Twoja nieprzemyślana decyzja, to jego cierpienie na całe życie!

Każdy pies, kot, świnka morska, papużka czy inne zwierzę pragnie mieć kochający dom. Chce mieć swojego człowieka, który będzie je kochał i będzie o nie dbał. Pamiętaj jednak, że zwierzęta są istotami mającymi uczucia i odczuwają miłość, ból czy tęsknotę. Żyją długo, czasem do kilkunastu lat jak psy czy koty lub krócej jak świnki morskie i chomiki. Są też takie zwierzęta, jak papugi czy żółwie, które żyją 40-80 lat!

Dlatego prosimy, zanim zdecydujesz się kupić zwierzę na prezent dla dziecka lub dla siebie, przemyśl dokładnie swoją decyzję:

  • Czy będziesz miał czas dla zwierzęcia?
  • Czy Twoje dziecko jest na tyle odpowiedzialne, że będzie potrafiło zająć się nim i nie znudzą go codzienne obowiązki jak spacery, czesanie, karmienie, sprzątanie?
  • Czy stać Cię na wizyty u lekarza weterynarii?
  • Czy nie porzucisz zwierzęcia, bo wyjeżdżasz za granicę lub wymarzone wakacje?
  • Czy jesteś przygotowany ze swoją rodziną na kolejnego jej członka na następne kilkanaście lat?

Jeżeli na te wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie zastanów się nad jeszcze jednym. Może zechcesz iść do schroniska i tam znaleźć nowego przyjaciela, którego nie oszczędził los. Taki schroniskowy przyjaciel będzie Cię kochał mocniej, bo podarujesz mu prezent-swoją miłość.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i przemyślanych decyzji!

Możesz pomóc zwierzętom w potrzebie i zmienić ich los przekazując darowiznę lub zlecając stały przelew nawet niewielkiej kwoty na konto: 48 1030 1582 0000 0008 1026 2001
tytułem: Pomagam

lub
za pośrednictwem https://ssl.dotpay.pl/?id=67980&opis=darowizna
Dziękujemy i prosimy o pomoc w imieniu potrzebujących zwierząt.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Pomagamy od 1864 roku