Schronisko w Krotoszynie - Nie kupuj! Adoptuj!

Aktualności

Coraz trudniej wydać zwierzę do adopcji, powodem jest z pewnością skala bezdomności, co wyraźnie widać przeglądając ogłoszenia w sieci. 

Organizacje stają na głowie, żeby każdemu psu/kotu znaleźć dom, jednak podaż tych zwierząt jest zatrważająca i nic w tym temacie się nie zmienia. Nadal beztrosko są rozmnażane, potem bez zastanowienia wydawane lub co gorsza wyrzucane. Nadal łatwo zabrać psa, bo ogłoszenia mnożą się w nieskończoność, i tak samo łatwo się go pozbyć, jak tylko dzieci się nacieszą a pies kolejny raz nasika na dywan. Potem ten pies, jak ma szczęście, trafia do organizacji, która ma już ich dziesiątki i znowu staje na głowie, żeby temu kolejnemu znaleźć normalny dom.

Co gorsze, przeglądając te ogłoszenia w sieci, wydaje się coraz więcej psów (kotów), które są sposobem na biznes, rozmnażanych bez końca w (pseudo)hodowlach, nabijających kieszeń jednym i zaspokajających potrzebę posiadania TANIO "rasowego" psa innych, z rodowodami pisanymi "na kolanie".

Modę na daną rasę po czasie widać w schroniskach, bo przecież pies według opisu rasy miał mieć określone cechy charakteru, których okazało się, że nie ma. Co więcej, ten rasowy też sika i też trzeba z nim wychodzić, o zgrozo!! – regularnie. Na dodatek ma milion chorób, bo w pośpiechu rozmnażania zarobkowego psa, mało kto bada wady genetyczne. 

Stąd też coraz więcej interwencji, już nie dotyczących zwykłych kundli podwórkowych, a tych rasowych wyrzucanych z kanapy na podwórko a nawet zamykanych w ciemnych garażach osiedlowych. Mało odpornych, chorowitych, wymagających stałych wizyt u weterynarza, tym samym cierpiących podwójnie.

Rasy się mnożą, coraz to nowe, oryginalne krzyżówki super psów. I dalej próżność ludzka jest zaspokajana, kieszeń (pseudo)hodowców pełna a ofiarą pozostaje finalnie sam pies. Ten „rasowy”, który nie spełni oczekiwań i ten schroniskowy kundel, który spędzi resztę życia w schronisku, bo pech chciał, że nie jest w typie żadnej rasy.

Na zdjęciu Bella ... w typie niczego.

Źródło: https://www.facebook.com/schroniskokrotoszyn

Prowadzone przez: https://www.facebook.com/tozkrotoszyn

Pomóż nam pomagać!
KRS 0000154454

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE