Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

Aktualności

Projekt Oddziału w Starogardzie Gdańskim Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce sfinansowany w ramach konkursu „Małych Grantów" organizowanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Celem projektu była edukacja mieszkańców gmin powiatu starogardzkiego w kwestii humanitarnego traktowania zwierząt oraz promowania działań Oddziału. Nieodłącznym elementem realizowanych działań była sterylizacja, kastracja oraz leczenie kotów wolno żyjących w celu kontroli populacji kotów.

Projekt w pełni wpisał się w realizację celów statutowych. Jednocześnie osoby realizujące zadbały

o to, aby działania były nagłośnione wśród lokalnej społeczności. Sterylizacja zwierząt jest niezwykle ważnym działaniem, ale zawsze musi iść w parze z odpowiednią komunikacją i informacją dlaczego jest wykonywana. Z kolei humanitarna postawa wobec zwierząt jest czymś, czego należy uczyć od najmłodszych lat.

Gratulacje za świetny pomysł i realizację!

Więcej o działaniach Oddziału w Starogardzie Gdańskim można przeczytać na: https://www.facebook.com/toz.starogardgdanski

W ramach konkursu „Małych Grantów" organizowanych przez Zarząd Główny TOZ w Polsce przeznaczył 115.781,16 zł na realizację inicjatyw zgłaszanych przez jednostki terenowe Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE